Forum www.stawiski.fora.pl Strona Główna www.stawiski.fora.pl
samorząd
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Super Samorząd

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.stawiski.fora.pl Strona Główna -> Aktualne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobro Wspólne
WeteranDołączył: 16 Gru 2011
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stawiski

PostWysłany: Śro 0:56, 07 Mar 2012    Temat postu: Super Samorząd

Ujednolicenie adresów mailowych radnych czy wręczenie radnym koszulek z napisem "Jestem radnym", by chodzili w nich po mieście - to niektóre pomysły wyróżnione w konkursie Super Samorząd 2011.

Nagroda przyznana została w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór" za współpracę mieszkańców z władzami przy rozwiązywaniu lokalnych problemów.

Honorowym patronatem nagrodę Super Samorząd 2011 objął prezydent Bronisław Komorowski, a jej wręczenie odbyło się w czwartek w Pałacu Prezydenckim.

W konkursie Super Samorząd 2011 uczestniczyły organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, domy kultury, parafie oraz media, w partnerstwie z władzami samorządowymi.

Nagrodzone zostały: Fundacja "Wspólne Świętochłowice" wraz z władzami samorządowymi Świętochłowic (woj. śląskie); Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach i władze samorządowe Katowic (woj. śląskie); Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie i władze samorządowe Nysy (woj. opolskie); Uczniowski Klub Sportowy "Bursa - Puławy", Stowarzyszenie "Rodzina" i władze samorządowe Puław (woj. lubelskie); Zielonkowskie Forum Samorządowe i władze samorządowe Zielonki (woj. mazowieckie).

Zauważone zostały takie pomysły jak: transmisja telewizyjna z posiedzenia rady miejskiej (Zielonka), ujednolicenie adresów mailowych wszystkich urzędników i radnych (Świętochłowice); wręczenie koszulek z napisem "Jestem radnym", w których radni chodzili po mieście (Puławy); wykorzystanie biblioteki publicznej także, jako miejsca spotkań radnych (Katowice); czy zorganizowanie Rady Seniorów i Rady Młodzieży w gminie (Nysa).

Akcja "Masz Głos, Masz Wybór" to ogólnopolski projekt Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów.

Celem konkursu jest poprawa współpracy między mieszkańcami a lokalnymi władzami; do udziału zgłosiły się 153 partnerstwa samorządów i organizacji pozarządowych. Nominowano 16 uczestników.

Joanna Załuska z Fundacji im. Stefana Batorego powiedziała, że w konkursie wyróżniono te przedsięwzięcia, gdzie jednakowo zaangażowani byli partnerzy społeczni i władze samorządowe.

Gratulacje w imieniu prezydenta wszystkim uczestnikom konkursu złożył szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.

Prezes Fundacji im. Stefana Batorego Aleksander Smolar zaś w swoim wystąpieniu ocenił, że reforma samorządowa to "właściwie największe osiągnięcie" niepodległej Polski.

"Wtedy, kiedy ona ogranicza się wyłącznie do wyłonienia władzy, pozostaje w pewnym sensie kaleka (...) aktywność obywatelska - uczestniczenie, motywowanie, kontrolowanie i również branie na siebie w ten sposób współodpowiedzialności jest ogromne istotne dla funkcjonowanie samorządów" - zaznaczył.

By ubiegać się o tytuł Super Samorząd 2011, należało zrealizować cztery zadania. Pierwsze polegało na opracowaniu sposobu komunikacji pomiędzy władzami lokalnymi a mieszkańcami, który zapewni zainteresowanym wygodny dostęp do informacji i jednocześnie nie będzie jedynie wypełnieniem ustawowych obowiązków gminy.

Drugie zadanie to opracowanie założeń prowadzenia przez gminę konsultacji społecznych, szczególnie w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznej. Kolejna próba - nazwana przez organizatorów "Otwarta gmina" - polegała na zorganizowaniu posiedzenia rady lub komisji z udziałem mieszkańców, poświęconego rozwiązaniu konkretnego problemu.

Ostatnie zadanie miało na celu zaangażowanie mieszkańców w proces realizacji planów gminy na 2012 r. Polegało na zorganizowaniu spotkania mieszkańców z władzami gminy, na którym wójt prezentował założenia budżetowe na przyszły rok.
[link widoczny dla zalogowanych]

a jak to wygląda z Naszej Małej Ojczyźnie??
Proszę:


Protokół nr XVII/11 z Sesji Rady Miejskiej w Stawiskach
z dnia: 04 listopada 2011 roku


Pkt.12 Podjęcie uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Stawiski i nadania jej statutu.

Przewodnicząca przedstawiła projekt w/w uchwały. Po czym otworzyła dyskusje wokół projektu.

Skład Młodzieżowej Rady :

- Szkoła Podstawowa w Porytem – 1 mandat,

- Szkoła Podstawowa w Stawiskach – 3 mandaty,

- Gimnazjum w Stawiskach – 4 mandaty,

- Młodzież do 25 roku życia – 7 mandatów

Razem – 15 mandatów.

Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz - Pani Przewodnicząca, Wysoka Rado, Szanowni goście! Nie wiem czy Rada powinna prowadzić debatę na ten temat. Uchwała nie spełnia przesłanek formalnych.

Po czym odczytał ; Z komentarza do tego artykułu 5(b) ustawy o samorządzie gminnym wynika : pkt.4 Warunkiem formalnym utworzenia (powołania) młodzieżowej rady gminy jest wniosek zainteresowanego środowiska (zainteresowanych środowisk).Rada gminy nie może powołać rady młodzieżowej bez takiego wniosku. Żadne przepisy nie określają jednak treści ani formy takiego wniosku.

5.Ustawa nie precyzuje również, kim są „zainteresowane środowiska” uprawnione do złożenia powyższego wniosku. Wydaje się, że będą to przede wszystkim organizacje młodzieżowe, władze, placówki i instytucje oświatowe, rady szkół, rady pedagogiczne itp.

Złożona uchwała nie posiada takiego wniosku. Radca prawny nie wyraził aprobaty do sprawdzania powyższego projektu, nie zapoznawał się z jego treścią do końca, gdyż ma ona braki formalne - brak wniosku zainteresowanego środowiska.


Burmistrz nawiązał do kampanii wyborczej prowadzonej przed wyborami samorządowymi, kiedy to kandydat na radnego Tomasz Chojnowski deklarował, że ma już gotowy projekt uchwały.

Niezrozumiałe jest dla burmistrza dlaczego kadencja młodzieżowej rady miałaby trwać tylko dwa lata, a nie cztery tak jak kadencja Rady Miejskiej.


Radny Sławomir Chodnik – Dziwi mnie postawa Burmistrza. W każdym środowisku powinno szerzyć się idee samorządności, demokracji wśród najmłodszych na wyższym szczeblu, tj. na szczeblu gminnym. To, że do tej pory w gminie Stawiski nie działała młodzieżowa rada to nie znaczy, że ma jej nie być. Statut jasno określa prawa i wiadomo jest, że decyzje nie są w jakiś sposób wiążące, jednak warto jest słuchać młodych ludzi, którzy stanowią ważną część naszej społeczności lokalnej.

Jeżeli chodzi o brak wniosku ze strony zainteresowanego środowiska to radny Tomasz Chojnowski podpisał się pod projektem, jest wnioskodawcą i warunek jest spełniony.

Działalność w Radzie Młodzieżowej to żywa lekcja demokracji, gdzie młodzież skorzystałaby z wielu możliwości zapoznania się z działalnością samorządu terytorialnego. Jest to cenna inicjatywa, którą należy popierać , sprawdza się to w innych gminach w związku z czym popieram takie działania.


Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz- W swojej wypowiedzi nie stwierdziłem ,że nie jestem za szerzeniem samorządności wśród młodzieży. Stwierdziłem, że uchwała formalnie nie spełnia wymogów ustawowych i odczytałem komentarz do pkt 5 (b) ustawy o samorządzie gminnym.

Rada przyjmując uchwałę musi mieć świadomość, że będzie głosowała za uchwałą, która jest niezgodna z prawem. Radny Tomasz Chojnowski nie jest „zainteresowanym środowiskiem” wg. pkt. 4 cytowanego komentarza jest jedną osobą.

Środowiska to: organizacje młodzieżowe, władze, placówki, instytucje oświatowe, rady szkół, rady pedagogiczne.

Przewodnicząca Barbara Rzadka – Pod tym wnioskiem podpisaliśmy się my radni. Poruszyłam powyższy temat w szkole wśród nauczycieli i nie znalazł on zwolenników. Dzieci uczą się demokracji wybierając samorząd klasowy, samorząd szkolny, opiekuna samorządu uczniowskiego. Zdaniem nauczycieli taka lekcja demokracji na tym etapie nauczania wystarczy z pewnością. Poza tym na stronie internetowej Gminy Stawiski – na tzw. forum ukazują się wpisy ,które wprawiły mnie w ogromne zdziwienie jak można coś takiego pisać, to w taki sposób mamy uczyć młodzież demokracji? Na przykład zachęcając do napisania krótkiego listu do przyjaciela z CBA jak spędziłeś wakacje, albo: Oblicz powierzchnie działek, którą pewien pan chce sprzedać bo nie starcza mu do pierwszego. Czego ta młodzież ma się uczyć w Radzie Miejskiej? W szkole nauczyciel powinien nie tylko uczyć, zadaniem nauczyciela jest również wychowywać.

Przewodnicząca apelowała do radnych , aby nie przekraczali granic przyzwoitości.

Ponadto podała przykład 11-latka ze szkoły w Porytem, który reprezentowałby owe środowisko i 25- latka, pytając- czy ich dwoje będzie miało wspólny temat, czy to ma sens? Czy w taki sposób młodzież ma uczyć się demokracji? Wobec powyższego nie będę głosowała za przyjęciem tej uchwały.

Radny Sławomir Chodnik zapytał dlaczego w kwestii powołania młodzieżowej rady nie zostały przeprowadzone konsultacje? Przyjęliśmy przed chwilą uchwałę wynikającą z konsultacji. Jest to sprawa dotycząca jak najbardziej żywotnych interesów pewnej grupy dzieci i młodzieży i taką uchwałę powinno się poddać pod konsultacje.

Przewodnicząca Rady odpowiedziała – Wniosek o wprowadzenie tej uchwały do porządku obrad powinno złożyć zainteresowane środowisko.

Radny Sławomir Chodnik – Projekt jest przecież w porządku obrad.

Przewodnicząca Rady - Po konsultacji z radcą prawnym powyższe punkty zostały wprowadzone do porządku obrad, aby radnym umożliwić dyskusje na ten temat.

Radny Sławomir Chodnik – Jeżeli nie zostały dopełnione procedury to, nie należało wprowadzać tego projektu do porządku obrad. Nie należało się spieszyć z tym tylko przeprowadzić konsultacje w tej kwestii i spokojnie wprowadzić do porządku obrad.

Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz poinformował, że wspólnie z radcą prawnym rozważana była możliwość niewprowadzania projektów pod obrady Rady ze względu na braki formalne, jednak aby uniknąć zarzutu ze strony Rady projekty zostały wprowadzone.

Podpisy pod projektami radny Tomasz Chojnowski zbierał w pośpiechu, nie tłumacząc radnym co zawierają obszerne projekty. Radni składali swoje podpisy nie wiedząc pod czym się podpisują. Radny nie dał im czasu na zapoznanie się z ich treścią. Radca prawny powiedział, że skoro 13 radnych podpisało się pod wnioskiem, to brak jest podstaw, żeby nie wprowadzać tych projektów pod obrady rady.

Przewodnicząca Rady – Podpisałam się pod wnioskiem jednak po zapoznaniu się z wpisami na forum umieszczonymi przez „Dobro Wspólne” sytuacja mnie przeraziła i jestem przeciw tym projektom.

Radny Tadeusz Zalewski – Dlaczego my jako radni dowiadujemy się, że w uchwale są jakieś uchybienia prawne? Kiedy prawnik zapoznał się z ta uchwałą?

Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz - Na siedem dni wysyłane są dokumenty radnym, prawnik jest w piątek. Wczoraj nie było pytań na ten temat na wspólnym posiedzeniu.

Wczoraj żaden z radnych nie otrzymał informacji, że są jakieś uchybienia.

Radny Tomasz Chojnowski – Wczoraj na posiedzeniu komisji pytałem czy był projekt konsultowany z radcą prawnym? Czy pani przewodnicząca wczoraj wiedziała, że są uchybienia prawne? Czy pani o tym wiedziała, czy nie wiedziała?


Przewodnicząca Rady – Na posiedzeniu o tym wspominałam, że brak wniosku zainteresowanego środowiska.

Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz - Projekt uchwały ma 11 miesięcy żywotności, jak zapewniał przed wyborami radny Chojnowski, i był czas, żeby go sprawdzić i sięgnąć do komentarzy prawnych, choćby do LEXA.

Radny Sławomir Chodnik – Pani rozmawiała z panią dyrektor, z radą pedagogiczną a czy pani rozmawiała z przewodniczącym samorządu uczniowskiego?

Przewodnicząca Rady– Oczywiście, jestem opiekunem samorządu uczniowskiego, po raz trzeci zostałam wybrana w demokratycznych wyborach.

Radny Sławomir Chodnik - Uczniowie ze szkoły w Porytem nie chcieliby należeć do młodzieżowej rady?

Przewodnicząca Rady - Są problemy, które nie są proste. Rodzice muszą wyrazić zgodę na wyjazd nieletniego dziecka, często są to rodziny nie posiadające własnych samochodów.

Radny Sławomir Chodnik – Są to problemy do rozwiązania. Urząd dysponuje samochodami służbowymi i problem jest rozwiązany. Problemy można rozwiązać spokojnie mamy dużo aut służbowych.

Przewodnicząca Rady – W szkole nie było zainteresowania tym tematem.

Radny Sławomir Chodnik – Czy ma pani prawo mówić w imieniu swojej szkoły? Proszę mówić w swoim imieniu.

Przewodnicząca Rady - Nie mogę wypowiadać się skoro uczniowie w szkole wybrali mnie na opiekuna samorządu uczniowskiego? Po raz trzeci dzieci powierzyły mi te funkcje, zaufały mi i jestem dumna, że mamy właśnie takich obywateli.

Radny Tomasz Chojnowski zwrócił się do Burmistrza – Odnośnie formalnych wymogów z tego wynika, że powinien być złożony wniosek zainteresowanego środowiska. Co miałoby być we wniosku Panie Burmistrzu? Czy Barbara Rzadka - opiekun samorządu uczniowskiego jest przedstawicielem środowiska, czy nie jest, proszę o odpowiedź.

Burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz - Do projektu uchwały nie został załączony wniosek zainteresowanego środowiska, brak wniosku do uchwały czy trudno to zrozumieć?Przewodnicząca Rady zamknęła dyskusję w temacie uchwały. Po czym poddała ja pod głosowanie.

W wyniku głosowania : 4 radnych głosowało „za”, 8 radnych głosowało „przeciw”, 1 radny wstrzymał się od głosu”

Przewodnicząca Rady stwierdziła, że uchwała nie została podjęta.


Protokół nr XXII/12 z Sesji Rady Miejskiej w Stawiskach
z dnia: 31 stycznia 2012 roku


Pkt. 7 Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rady Miejskiej w Stawiskach na rok 2012.

Przewodnicząca Rady Barbara Rzadka przedstawiła projekt w/w uchwały, po czym otworzyła dyskusje wokół projektu.

W tym miejscu o zabranie głosu poprosiła Elżbieta Zalewska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych.

W swoim wystąpieniu wnioskowała do Rady o usuniecie pkt.6 z planu pracy Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych. W uzasadnieniu Przewodnicząca podała, że żadne środowisko, jak dotychczas, nie wystąpiło z wnioskiem i nie było tym tematem zainteresowane.

Następnie Przewodnicząca Rady odczytała Komentarz do art.5(b) ustawy o samorządzie gminnym w brzmieniu: „Warunkiem formalnym utworzenia (powołania) młodzieżowej rady gminy jest wniosek zainteresowanego środowiska (zainteresowanych środowisk). Rada gminy nie może powołać rad młodzieżowej bez takiego wniosku. Żadne przepisy nie określają jednak treści ani formy takiego wniosku.

Po czym Przewodnicząca dodała, że do dnia dzisiejszego nie wpłynął żaden wniosek.

Następnie zaznaczyła, że popiera wniosek złożony przez Przewodniczącą Komisji - Elżbietę Zalewską.

Radny Tomasz Chojnowski zapytał Przewodniczącej Rady – Czy mogę we wrześniu iść na wesele, bo jeszcze nie kupiłem garnituru?

Przewodnicząca – Dlaczego nie.

Radny Tomasz Chojnowski – Dlaczego nie. To jest właśnie odpowiedź na wniosek, którego pani nie otrzymała.


Przewodnicząca Rady – Ale o weselu nie mówi ustawa, o tym mówią obyczaje.

Radny Tadeusz Zalewski nawiązał do posiedzenia komisji oświaty na którym członkowie zajmowali się opracowaniem planu pracy na 2012 rok. Powiedział, że plan powinien być przyjęty w takiej wersji w jakiej został był opracowany gdyż na posiedzeniu komisji został przyjęty w głosowaniu.

Na co Przewodnicząca Rady odpowiedziała radnemu, że w trakcie posiedzenia nie odbyło się żadne głosowanie w tej kwestii, prowadzona była tylko rozmowa w tym temacie.

Na co radny Tadeusz Zalewski odpowiedział, że plan został sporządzony przez komisję, była dyskusja na ten temat i taka wówczas była wola radnych.

Przewodnicząca Rady odpowiedziała radnemu, że plan pracy komisji uchwala cała Rada a nie komisja.

O zabranie głosu w tym miejscu poprosił radny Sławomir Chodnik.

Przewodnicząca Rady udzieliła głosu radnemu.

Radny Sławomir Chodnik - Podczas posiedzenia komisji dyskutowaliśmy o tym punkcie i nikt z członków obecnych wówczas na posiedzeniu nie zgłaszał żadnych uwag co do jego zapisu. Nie padły żadne zastrzeżenia do treści opracowanego planu. Ani Przewodnicząca Rady ani Przewodnicząca Komisji żadnych zastrzeżeń do żadnego punktu nie wniosła.

Radny Sławomir Chodnik zwrócił się z pytaniami do Przewodniczącej Rady – Pod wpływem jakiej sugestii i czyjej opinii dzisiaj na posiedzeniu sesji pada taki wniosek?


Radny skierował tez pytanie do Przewodniczącej Komisji Elżbiety Zalewskiej - Czyja interwencja wpłynęła na to, że Pani zgłosiła taki wniosek? Zauważam, że pani na komisji nie odezwała się ani słowem, nawet jednym zdaniem. Dlaczego dzisiaj na sesji zaskakuje pani nas wprowadzając taki wniosek? Proszę niech mi pani to wytłumaczy.

Przewodnicząca Rady – Może ja odpowiem jako pierwsza. Po komisji wróciłam do domu, to tam sobie pomyślałam, o Boże! Znów ma być młodzieżowa rada jak nie ma przecież zainteresowanego środowiska. Naprawdę tak pomyślałam.

Radny Sławomir Chodnik – A skąd pani o tym wie?

Przewodnicząca Rady – Jak to skąd ja o tym wiem, bo to było już na sesji wcześniej tłumaczone. Wróciłam do domu i naprawdę dokładnie to sobie przemyślałam. Zmiana tego punktu była moja sugestią.

Przewodnicząca Komisji Oświaty Elżbieta Zalewska – Doszliśmy do wniosku, że przecież nie było żadnego wniosku, nic nie wpłynęło.

Radny Sławomir Chodnik – A z kim panie doszyły do wniosku? Ze mną na komisji? Czy z Panią Przewodnicząca Rady? Pani na komisji nie miała żadnych zastrzeżeń, żadnych obiekcji, Niech pani odpowie. A może z kimś innym doszły panie do takiego wniosku?

Przewodnicząca Rady - Nie, obydwie dyskutowałyśmy właśnie na ten temat.

Radny Sławomir Chodnik – A reszta komisji?

Przewodnicząca Rady – To było już po komisji. Głosowania nie było na komisji.


Radny Sławomir Chodnik – Proszę państwa załamują się ręce. Na posiedzeniu komisji żadna z pań nie zgłasza żadnej uwagi, nic nie wnosi, nie ma żadnej obiekcji do planu pracy. Plan został opracowany czyli praca na cały rok 2012 zgodnie ze statutem. Raptem dwie panie sadzę, że pod wpływem sugestii - ja nawet wiem kogo.

Przewodnicząca Rady – To są pana domysły.

Radny Sławomir Chodnik – To jest moja wiedza.

Przewodnicząca Rady – To jest pana niewiedza.

Radny Sławomir Chodnik – Nie rozumiem, dlaczego panie nie zgłosiły tego na komisji. Na ten temat na komisji żadna z pań nie wypowiedziała nawet jednego słowa.

Przewodnicząca Rady – Wobec tego chciałabym powiedzieć jak pan radny Sławomir Chodnik zgłosił wniosek na komisji odnośnie tej sprawy. Przecież pan powiedział tak – Wczoraj do mnie dzwonił facet, żeby wprowadzić punkt dotyczący młodzieżowej rady i stypendium.

Radny Sławomir Chodnik – Pani kłamie, a to co pani robi nie mieści się w moim świecie wartości. Pani ewidentnie kłamie. Ja powiedziałem, że do mnie zadzwonił radny Chojnowski a nie jakiś facet.

Przewodnicząca Rady - Żadne nazwisko radny Chojnowski nie padło na komisji.

Radny Sławomir Chodnik – Nic śmieszniejszego na sesji nie słyszałem. Wniosek odpowiedni padnie Pani Przewodnicząca jedna i druga na najbliższym posiedzeniu. Buduje pani kłamstwo na kłamstwie.

Przewodnicząca Rady – Dobrze, cieszymy się bardzo.

Radny Sławomir Chodnik – To co się tu wyprawia, to się w głowie nie mieści.

Przewodnicząca Rady - Przewodnicząca Komisji Oświaty zgłosiła wniosek formalny, więc należy poddać go pod głosowanie Rady.

Kto jest za tym, żeby przyjąć wniosek formalny o wykreślenie z planu pracy pkt.6 - Analiza projektów uchwał dotyczących stypendium dla uczniów za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe i powołanie młodzieżowej rady gminy?

W głosowaniu udział wzięło 15 radnych. 9 głosowało „za” wnioskiem.

Przewodnicząca Rady stwierdziła, że wniosek został przyjęty przez Radę. Po czym poddała projekt uchwały po zmianach pod głosowanie Rady.

W głosowaniu udział wzięło 9 „za”, 4 „przeciw” 2 „wstrzymało się od głosu”.

Przewodnicząca stwierdziła, że uchwała została podjęta.Pozwolą Państwo, że dokończę jutro, bo jestem już zmęczony. Głównie przez kolejne czytanie zapisów protokołu dotyczących Naszystów.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobro Wspólne
WeteranDołączył: 16 Gru 2011
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stawiski

PostWysłany: Czw 0:04, 08 Mar 2012    Temat postu:

W tym wszystkim należy zauważyć, że gminy nagradzane są za pomysły aktywizujące mieszkańców i te które umożliwiają szeroki dostęp do informacji np. z sesji rady.

Transmisja telewizyjna z posiedzenia rady miejskiej (Zielonka)
Stawiski:
- likwidacja w sierpniu możliwości nagrywania sesji bo JEDEN mieszkaniec, obecnie radny, złożył wniosek o udostępnienie tychże nagrań celem "wyprostowania" protokołów z sesji, które zawierają TYLKO to co zawierać POWINNY.
(co usłyszałem od kolegi radnego? - Chojnowski dostanie nagrania i będzie biegał po Stawiskach i odsłuchiwał, że radni ze wsi nic nie mówią na sesji.
Nic bardziej głupiego władza nie mogła tym radnym wklepać do głowy??
Biegać i odsłuchiwać... śmiech na sali Smile )

Zorganizowanie Rady Seniorów i Rady Młodzieży w gminie (Nysa)
Stawiski:
- atak na pomysły dotyczące RMłodz. Dlaczego???
W moim codziennym słowniku nie występują wyrazy, które adekwatnie oddałyby całe sedno walki z inicjatywą.

Na szczęście, co jest dla mnie w tym wszystkim bardzo ważne i daje siłę do dalszej pracy jest to, że Szanowni Sołtysi wiedzą dlaczego tak się stało - dlaczego padł pomysł stypendium, dlaczego padła Rada Młodzieżowa.
"Bo to nie jego (Marka Waszkiewicza) było" - słowa, które usłyszałem po sesji. Słowa obserwatorów, osób które analizują to co się dzieje i wiedzą, w większości wiedzą czym to ZACZYNA PACHNIEĆ, a może i nie od dzisiaj CUCHNĄĆ!

"Państwo to ja" - Ludwig XIV
"Urząd to JA, gmina to JA" - ...

dodać należy tu sformowanie, które nasuwa się na usta:
"PORYTE to JA"
- Siły zła pracują nad tym, że ludzie którzy nigdy nie widzieli mnie zapewne na oczy, że ludzie którzy w ogóle nie wiedzą jakie wartości reprezentuję mają mnie za same zło...
Pożeracz dzieci, człowiek przez którego cierpi jej spokój wewnętrzny, atakuje jej wybawcę na każdym kroku, krzyczy, wrzeszczy, bije, pluje, klnie po kątach, zabija wzrokiem!
Jak się o tym dowiedziałem, to zreflektowałem, że ONI na prawdę się boją, skoro zeszli do rynsztoka.


"I po co Ci to było" - pytają życzliwi.
Dla Naszej Gminy warto! - odpowiadam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aktywista_44
MłodziakDołączył: 30 Sty 2012
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 22:11, 09 Mar 2012    Temat postu:

A dlaczego grupie radnych ( tej mniejszości, która nie dba tylko o swoje interesy ale także dobro mieszkańców) nie przyszło do głowy, że w interesie radnej z Porytego i naszego gospodarza jest skłócenie wszystkich. Chyba łatwiej rządzić, gdy ludzie są do siebie wrogo nastawieni, no bo jeśli się dogadają, to dopiero będzie....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobro Wspólne
WeteranDołączył: 16 Gru 2011
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stawiski

PostWysłany: Nie 23:12, 11 Mar 2012    Temat postu:

Aktywista_44 napisał:
A dlaczego grupie radnych ( tej mniejszości, która nie dba tylko o swoje interesy ale także dobro mieszkańców) nie przyszło do głowy, że w interesie radnej z Porytego i naszego gospodarza jest skłócenie wszystkich. Chyba łatwiej rządzić, gdy ludzie są do siebie wrogo nastawieni, no bo jeśli się dogadają, to dopiero będzie....


Ciągle myślę o tym co napisałeś.
Nigdy w ten sposób o tym nie pomyślałem. Ale jak tak dokładnie wszystko przeanalizować... to rzeczywiście - byłoby to w ich interesie.
Wszelkie uchwały są obligatoryjne albo Obligatoryjne. NIC TWÓRCZEGO. Tylko to co zostało przygotowane dla przewodniczącej, żeby wprowadziła.

Faktycznie, my mamy tam się nie dogadać!
Mimo wszystko będę bronił radnych, bo siedzę naprzeciwko tych facetów i widzę ich zachowanie podczas głosowań.
Ich decyzje nie wynikają z własnych przekonań, lecz... ze strachu?
Bo co jeśli nie zagłosują zgodnie z wytyczną linią?
Znajdą się na marginesie! A bo to nie jeden tak skończył?
Radny, kiedyś z pierwszej linii, teraz już zdegradowany do roli nieznajomego. On, żona, pewnie i rodzina, rodzina rodziny, znajomi rodziny, znajomi rodziny rodziny, znajomi znajomych, pies, kot, trzoda chlewna, bydło... wszystko padło jak domek z kart.

Kiedy przekroczą granicę, to przetną pępowinę i już nie będzie powrotu!


Chore??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlody
Początkujący ForumowiczDołączył: 29 Sty 2012
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 9:53, 12 Mar 2012    Temat postu:

A dlaczego grupie radnych ( tej mniejszości, która nie dba tylko o swoje interesy ale także dobro mieszkańców) nie przyszło do głowy, że w interesie radnej z Porytego i naszego gospodarza jest skłócenie wszystkich. Chyba łatwiej rządzić, gdy ludzie są do siebie wrogo nastawieni, no bo jeśli się dogadają, to dopiero będzie....


I o to właśnie chodzi naszemu wlodarzowi. To jest jego taktyka. Tam gdzie społeczność jest zgrana i zorganizowana to niestety ale nie można wyegzekwować głupich i bezesensownych pomysłów pana W.
On stad wyjedzie i pozostawi niezły burdel posobie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zainteresowana
Faworyt forówDołączył: 20 Lut 2012
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 23:06, 12 Mar 2012    Temat postu:

No nie wiadomo gdzie wyjedzie....już nie tylko okolice czytają o Stawiskach......a Szablaki może chcą, żeby ktoś wrócił?????????????
Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez zainteresowana dnia Sob 0:22, 17 Mar 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobro Wspólne
WeteranDołączył: 16 Gru 2011
Posty: 272
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Stawiski

PostWysłany: Wto 22:37, 27 Mar 2012    Temat postu: Jestem teraz bardziej o nas spokojny!

Nie macie pojęcia jak długo zabierałem się do tego postu.
Napiszę krótko. Bo dziś już wiem co należy zrobić, mianowicie:
Zdaję sobie sprawę że w przyszłości, już po czasie słusznie minionym (który nadal trwa), będzie trzeba przeprowadzić w Naszej Gminie Stawiski społeczne, obywatelskie rekolekcje.
Trzeba będzie zdać egzamin z postawy prawdziwego katolika, wybaczyć sobie i innym, zapomnieć o tych wszystkich złych czynach, złych i przykrych doświadczeniach.
Po wielkanocnych rekolekcjach w naszej parafii, wiem że jest to możliwe. Wiem, że ksiądz, który tak pięknie mówi o Stawiskach, o rodzinie i wybaczaniu możliwe że podejmie się tej wielkiej próby pomocy nam w normalnym funkcjonowaniu.
Wiem że z przyszłości poproszę ks. rektora o pomoc, będzie ona na pewno bardzo nam potrzebna.
Pomogą też i inne osoby, które swoim słowem dadzą nam wiarę i szacunek wobec siebie, bez prób potępienia.
Niektórzy zastosują mechanizm obronny w postaci wyparcia, ale do prawdziwego oczyszczenia potrzeba więcej...

Nie ważne czy będę wtedy osobą publiczną czy też nie, wezmę to na siebie!
Jestem teraz bardziej o nas spokojny!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.stawiski.fora.pl Strona Główna -> Aktualne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin